بسیاری از کاربران macbook pro  و  macbook air  2020 از درگاه usb 2 این محصول شکایت داشتند.

آنها از اینکه این محصول با لوازم جانبی مربوط،مجهز به نسل دوم درگاه usb سازگاری ندارد شکایت  کردند و مدعی هستند این مسئله باعث کرش کردن و فریز شدن ویندوز می شود.

طبق گزارشات بدست آمده این مشکل فقط در مدل های سال 2020 این لپ تاپ ها مشاهده شده که تعداد قابل توجهی از کاربران در ردیت و انجمن های پشتیبانی اپل بروز این مشکل را تائید کرده اند.

یکی از مشتریان ادعا میکند زمانی که این مشکل برایش پیش آمد ارتباط با usb قطع شده و تنها کاری که میتوانست برای این مسئله انجام دهد restart کردن سیستم بود. او می گوید : من یک هاب اکسترنال usb نوع ز به دستگاهم وصل کردم سپس ماوس و کیبورد را به آن متصل کردم اما بعد از مدتی یا چند ساعت تمامی لوازمی که usb نوع 2 دارند قطع میشوند و از کار می افتند.

هنوزعلتی برای بروز این مشکل پیدا نشده است.

اکثر نارضایتی ها بر این اساس است که زمانیکه تجهیزات مجهز به usb نوع 2 به یک هاب usb وصل میشوند از کار می افتند ولی لپ تاپ های macbook با لوازم مجهز به usb نوع 3 و 3.1 به مشکل برنمیخورند.

کاربر دیگری برای رفع این مشکل می گوید :

Macbook 2019 چنین مشکلی نداشت اما من هم با مدل 2020 به این مشکل برخوردم.راه حل من برای رفع این مشکل استفاده از هاب نوع تاندربولت به جای نوع c است.

ممکن است این یک مشکل نرم افزاری باشد و اپل در جستجوی راه حل برای رفع این مشکل است.کاربران macbook pro  و macbook air 2020  باید منتظر بروزرسانی جدید MacOS باشند.

 


جستجو بر اساس برند باتری لپ تاپ
باتری اورجینال لپ تاپ ایسوس
باتری اورجینال لپ تاپ اپل
باتری اورجینال لپ تاپ لنووو
باتری اورجینال لپ تاپ دل
باتری اورجینال لپ تاپ مایکروسافت
باتری اورجینال لپ تاپ ایسوس
باتری اورجینال لپ تاپ فوجیتسو
باتری اورجینال لپ تاپ ایسر
باتری اورجینال لپ تاپ سونی