موردی که همواره از مشکلات همه‌ی افراد میباشد ، پیدا کردن جایی برای شارژکردن گوشی هوشمند، تبلت لپ‌تاپ. شرکت ماکروسافت، با ثبت اختراعی جدید ادعا کرده است که میتواند این مشکل را برطرف ‌کند.

شرکت ماکروسافت ، محصول سرفیس پرو ۷ را  در اکتبر ۲۰۱۹  به خط ‌تولید سرفیس پرو اضافه کرد.

این محصول جدید از سرفیس پرو تغییرات کوچکی درمقایشش‌ با نسخه‌‌ی قبلی داشت؛ در‌حالی‌که بسیاری  فکر میکردند سرفیس پرو ۷ با تغییرات شگفت‌انگیزی همراه خواهد بود. در آن زمان، گزارش‌هایی مطرح شد که نشان می‌داد شرکت مایکروسافت قصد دارد در سال ۲۰۲۰ محصول جدید سرفیس پرو را با طراحی جدید معرفی کند. همچنین، اختراع جدید مایکروسافت باعث شد این ایده در ذهن تقویت شود که تیم سرفیس در تلاش است انقلابی در تولید سرفیس ایجاد کند.

شرکت مایکروسافت برای سرفیس پرو پایه‌ی نگه‌دارنده‌ی مناسبی طراحی کرده که این پایه یکی از ویژگی‌های جالب این محصول است؛ اما مایکروسافت برای تکمیل و تقویت این ویژگی، قصد دارد در مسیر انرژی سبز قدم بردارد. مایکروسافت در سال ۲۰۱۸، اختراعی به‌نام «پوشش دارای چند پنل خورشیدی برای دستگاه‌های حمل‌‌شدنی» را ثبت و در سال ۲۰۲۰، آن را رسما اعلام کرد.

این اختراع درباره‌ی ایده‌ی قراردادن پنل‌های خورشیدی در پایه‌ی نگه‌دارنده‌ی سرفیس پرو ۸ است تا بتواند تضمین کند زمانی‌که دستگاه در حال جابه‌جایی است، انرژی موردنیاز آن به‌صورت ثابت تأمین خواهد شد.

برای توضیحات این اختراع ، تصویری نمایش داده ‌شده است. این تصویر نشان دهنده دستگاهی از خانواده‌ی سرفیس پرو میباشد که در پوشش آن از پنل‌های خورشیدی استفاده است و همراه آن صفحه‌کلیدی نیز وجود دارد. در این تصویر حداقل چهار پنل‌ خورشیدی در قسمت پشت پوشش قرار گرفته تا بتواند دستگاه را با استفاده از منابع نور مانندخورشید شارژ کند.

ماکروسافت عنوان کرد این پنل‌ خورشیدی علاوه‌بر خورشید با استفاده از هر منبع نور مصنوعی که در نزدیکی صفحه قرار می‌گیرد، می‌تواند دستگاه را شارژ کند. نکته‌ی جالب این است که پنل‌های خورشیدی روی دستگاه به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که حتی وقتی دستگاه در حال استفاده باشد، بازهم می‌تواند آن را شارژ کند.

همچنین در این اختراع می‌توان از تعداد بیشتری پنل‌ خورشیدی استفاده کرد. درضمن، پنل‌های خورشیدی استفاده‌شده در این دستگاه می‌تواند از بین انواع مختلف پنل‌های خورشیدی مانند پنل‌ خورشیدی مونوکریستالین و مولتی‌کریستالین انتخاب شود.

نکته‌ی مهم درباره‌ی اختراع جدید مایکروسافت این است که لولای پایه‌ی نگه‌دارنده به کاربر اجازه می‌دهد زاویه‌ی ایستادن آن را طوری تنظیم کند که بیشترین میزان نور ممکن به آن بتابد. به همین دلیل نورخورشید یا نور مصنوعی ایجادشده می‌تواند به‌واسطه‌ی پنل‌های خورشیدی به انرژی لازم برای شارژ باتری دستگاه تبدیل شود.

این اختراع ایده‌ای را مطرح کرده‌ است که پیش‌از‌این مطرح نشده‌ بود. البته با اینکه ایده‌ی قراردهی پنل‌های خورشیدی در پایه‌ی نگه‌دارنده‌ بسیار جالب است، مایکروسافت برای اینکه بتواند این ایده را به واقعیت تبدیل کند، باید با مشکلات بسیاری دست ‌و پنجه نرم کند.

نکته‌ی مهم دیگر درباره‌ی این اختراع استفاده از عبارت «دستگاه‌های حمل‌شدنی» در عنوان آن است.در طرح معرفی این اختراع از تصویر سرفیس پرو استفاده شده است؛ اما به‌نظر می‌رسد اگر مایکروسافت آن را تولید کند، احتمالا در دستگاه‌هایی غیر از سرفیس پرو هم از آن استفاده خواهد کرد. این شرکت در حال بازگشت به گردونه‌ی رقابت گوشی‌های هوشمند است و امسال با رونمایی سرفیس دوئو این موضوع را به‌صورت عمومی اعلام کرد؛ درنتیجه ممکن است مایکروسافت پنل‌های خورشیدی را علاوه‌بر سرفیس پرو در سرفیس دوئو یا حتی گوشی‌های هوشمند تولید شرکت‌های دیگر به‌کار برد. باید منتظر بود و دید مایکروسافت چگونه این اختراع را به‌عنوان عاملی برای بهبود بازار فروشش به‌کار می‌برد.

منبع : www.zoomit.ir


جستجو بر اساس برند باتری لپ تاپ
باتری اورجینال لپ تاپ ایسوس
باتری اورجینال لپ تاپ اپل
باتری اورجینال لپ تاپ لنووو
باتری اورجینال لپ تاپ دل
باتری اورجینال لپ تاپ مایکروسافت
باتری اورجینال لپ تاپ ایسوس
باتری اورجینال لپ تاپ فوجیتسو
باتری اورجینال لپ تاپ ایسر
باتری اورجینال لپ تاپ سونی