در سال ۲۰۱۰  کارشناسان پیش‌بینی کردند که عمر PC ها به پایان رسیده‌است . ولی امروزه، این محصولات  از همیشه زنده‌تر هستند.

 در حدود یک دهه قبل،  افراد متخصص در حوزه‌ی فناوری پیش‌بینی می‌کردند که تا سال ۲۰۲۰، مفهوم کامپیوتر شخصی دیگر وجود نداشته باشد. درواقع آن‌ها انقراض کامپیوتر های را پیش‌بینی کرده بودند.. ۲۷ ژانویه‌ی ۲۰۱۰، زمانی‌که استیو جابز در سان‌فرانسیسکو از  IPADرونمایی کرده بود، نیکولاس کار در نیو ریپابلیک مقاله‌ای با این عنوان منتشر کرد   : امروز کامپیوتر شخصی مرد.

با شروع دهه‌‌ی ۲۰۱۰ ، رسانه‌های بسیاری، مقاله‌هایی را با  عنوان مرگ  PC ها منتشر کردند. شبکه CNN    MONEY  ، بعد از گذشت چند ماه از معرفی  IPAD  ، آگهی پایان عمر  PC ها را با تکیه بر تصاویر و نمودارهای متعدد منتشر کرد. در آوریل ۲۰۱۳، فوربز که هنوز به‌دنبال نشانه هایی از زندگی در دنیای کامپیوتر شخصی بود نوشت: «مرگ pc ، اغراق شده نبوده است ». در میانه‌ی همین دهه وایدر با قیدی مبهم به مرگ مفهوم کامپیوتر های شخصی اشاره کرد: «مرگ pc  آنچنان اغراق شده نبوده است».

در سال ۲۰۱۷، رسانه‌ی The Inquirer که همیشه به موضوعات بحث‌برانگیز علاقه دارد، تیتری مخالف با جریان دهه نوشت و بیماری به‌نام کامپیوتر شخصی را زنده و سالم تفسیر کرد. آن‌ها در مقاله‌ی خود نوشتند: «کامپیوتر شخصی هنوز نمرده و بازار آن در حال تثبیت است».

امروز یک دهه از اولین پیش‌بینی‌ پایان عمر PC می‌گذرد و فروش سالانه این صنعت، بیش از ۲۵۰ میلیون کامپیوتر شخصی میباشد. چنین آماری عالی محسوب می‌شود برای صنعتی که یک دهه پیش در مرز مرگ و زندگی قرار داشت، شاید دلیل به پایان نرسیدن عمر PC، هماهنگ شدن آنها با روندهای جهانی باشد. به‌علاوه پلتفرم‌های رقیب نیز نتوانستند تمامی وظایف متمرکز بر کامپیوتر شخصی را به‌خوبی برعهده بگیرند.

 

منبع : zoomit.ir


جستجو بر اساس برند باتری لپ تاپ
باتری اورجینال لپ تاپ ایسوس
باتری اورجینال لپ تاپ اپل
باتری اورجینال لپ تاپ لنووو
باتری اورجینال لپ تاپ دل
باتری اورجینال لپ تاپ مایکروسافت
باتری اورجینال لپ تاپ ایسوس
باتری اورجینال لپ تاپ فوجیتسو
باتری اورجینال لپ تاپ ایسر
باتری اورجینال لپ تاپ سونی