برخی از کاربران مدل‌های جدید مک بوک پرو 13 اینچی با مشکل خاموش شدن ناگهانی دستگاه خود رو‌به‌رو شده‌اند که شرکت اپل این موضوع را تائید کرد و  برای رفع آن، توضیحاتی منتشر کرده است.

دو پورت تاندربولت در مدل‌های ۱۳ اینچی macbook pro که از ژوئیه گذشته به بازار عرضه شدند، علت خاموشی ناگهانی مطرح شده است. این مدل‌ها، رضایت منتقدان و کارشناسان را جلب کرده‌اند؛ اولترابوک‌های قدرتمندی که به دلیل توانایی انجام چندین پردازش هم‌زمان با سرعت بالا مورد توجه قرار گرفته‌اند.

کاربران فروم‌های آنلاین اولین کسانی بودند که مشکل خاموش شدن ناگهانی اپل مک بوک پرو ۱۳ اینچی را مطرح کردند. کاربرانی که با این مشکل مواجه  شدند ، عنوان کرده اند که دستگاه آن‌ها حتی  در مواقعی که شارژ کافی دارد، ناگهان خاموش می‌شود. اپل راه حلی ۶ مرحله ای برای رفع این مشکل  ارائه کرده است:

  • دستگاه شما باید کم‌تر از ۹۰ درصد شارژ داشته باشد. اگر دستگاه شما هنوز به این مقدار از شارژ نرسیده‌ است ، از لپ تاپ خود استفاده کنید تا شارژ به زیر ۹۰ درصد برسد؛
  • macbook pro خود را به آداپتور شارژر وصل کنید؛
  • از تمام برنامه ‌های در حال اجرا خارج شوید؛
  • مک‌بوک خود را با بستن در آن، روی حالت «خواب» قرار دهید؛
  • اجازه دهید دستگاه شما برای حداقل ۸ ساعت شارژ شود؛
  • بعد از پایان شارژ، آخرین نسخه‌ی مک OS کاتالینا را نصب کنید.

شارژ کردن مک‌بوک به مدت ۸ ساعت کار آسانی به‌نظر نمی‌رسد. توصیه می‌شود این کار را شب و زمانی‌که نمی‌خواهید برای مدت طولانی از لپ‌تاپ خود استفاده کنید، انجام دهید.

خاموشی ناگهانی، دومین مشکل بزرگ محصولات مک‌بوک در سال جاری میلادی بوده است. ابتدای امسال هم اپل به دلیل بروز مشکلاتی برای کیبورد macbook pro  از کاربران خود عذرخواهی کرد. این مشکل، پرونده‌ی قضایی هم برای اپل به وجود آورد.

 

منبع : zoomit.ir


جستجو بر اساس برند باتری لپ تاپ
باتری اورجینال لپ تاپ ایسوس
باتری اورجینال لپ تاپ اپل
باتری اورجینال لپ تاپ لنووو
باتری اورجینال لپ تاپ دل
باتری اورجینال لپ تاپ مایکروسافت
باتری اورجینال لپ تاپ ایسوس
باتری اورجینال لپ تاپ فوجیتسو
باتری اورجینال لپ تاپ ایسر
باتری اورجینال لپ تاپ سونی