مینگ چی کو ، تحلیل‌گر ارشد و شناخته‌شده‌ی اپل ، ادعا می‌کند که کوپرتینویی‌ها تا ۱۸ ماه آینده اولین کامپیوترهای مک مجهز به پردازنده‌ی آرم را معرفی و عرضه می‌کنند.

بخش جذاب جدیدترین یادداشت تحلیلی مینگ چی کو که پیرامون اپل منتشر کرده است ،به پیش‌بینی عرضه‌ی کامپیوتر مک با پردازنده‌ی آرم اختصاص دارد. او ادعا می‌کند که اولین مک مجهز به پردازنده‌ی آرم در سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد.

در بخشی از این یادداشت ادعا می‌شود یکی از محصولات جدید اپل که در بازه‌ی ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده معرفی می‌شود، مجهز به پردازنده‌ی ساخت خود شرکت خواهد بود. درواقع، کو در این تحلیل ،  محصول سال ۲۰۲۱ را اولین کامپیوتر اپل می‌داند که بدون همکاری اینتل عرضه میشود. در سال‌های گذشته ادعاهایی وجود داشت  که اپل قصد توسعه‌ی پردازنده‌ی اختصاصی مبتنی بر آرم دارد و این گزارش جدید کو، تاحدودی یک مهر تأیید کم‌رنگ بر ادعاهای گذشته  محسوب می‌شود. اکثر پیش‌بینی‌های این تحلیل گر صحیح بوده‌اند و به احتمال زیاد سال ۲۰۲۱ زمان رونمایی از پردازنده‌ی اختصاصی کوپرتینویی‌ها باشد.

کو در یادداشت تحلیلی خود اظهار داشت سرمایه‌گذاری اپل در بخش توسعه‌ی تراشه‌های مبتنی بر فرایند پنج نانومتری افزایش پیدا کرده است که پس از شیوع ویروس کرونا جدید، شدت گرفت. فرایند مذکور احتمالا در ساخت تراشه‌ی اختصاصی کوپرتینویی‌ها مبتنی بر آرم استفاده خواهد شد. به‌علاوه، تراشه‌های پنج نانومتری در گوشی آیفون و تبلت آیپد سال ۲۰۲۱ نیز به‌کار گرفته خواهد شد.

 

منبع : zoomit.ir


جستجو بر اساس برند باتری لپ تاپ
باتری اورجینال لپ تاپ ایسوس
باتری اورجینال لپ تاپ اپل
باتری اورجینال لپ تاپ لنووو
باتری اورجینال لپ تاپ دل
باتری اورجینال لپ تاپ مایکروسافت
باتری اورجینال لپ تاپ ایسوس
باتری اورجینال لپ تاپ فوجیتسو
باتری اورجینال لپ تاپ ایسر
باتری اورجینال لپ تاپ سونی